حرارت‌نگاری مادون قرمزمعرفی روش

استفاده از تکنیک بازرسی ترموگرافی یا همان بازرسی با استفاده از امواج مادون قرمز به‌عنوان یک ابزار مفید و توانمند و پیشرفته در میان روش‌های مختلف پایش وضعیت و عیب‌یابی در حال گسترش است.

کاربردهای روش بازرسی حرارتی

امروزه از این روش به‌صورت گسترده برای تشخیص عیوب در سازه‌های بزرگ صنعتی با سرعت بالا، تست نشتی، بازرسی سازه‌های مدرن، تست تجهیزات الکترونیکی و تجهیزات برق فشار قوی، پایش خوردگی و عایق‌کاری در پایپینگ، ممیزی انرژی و نشت حرارت در تجهیزات حرارتی، کارکرد نامطلوب تجهیزات دوار استفاده می‌شود.

ارائه خدمات در حوزه بازرسی حرارتی

این مرکز با در اختیار داشتن تجهیزات ترموگرافی پیشرفته، نرم‌افزارهای تخصصی و دانش فنی و تخصص مربوطه در زمینه انجام بازرسی ترموگرافی به روش‌های ترموگرافی پالسی و ترموگرافی لاک- این قادر به ارائه خدمات در پروژه‌های صنعتی و تحقیقاتی می‌باشد. خدمات این مرکز شامل کلیه بخش‌های مربوط به این تکنولوژی به شرح زیر می‌باشد: ارائه خدمات در خصوص تصویربرداری حرارتی ارائه خدمات تحقیقاتی و مشاوره‌ای در زمینه استخراج دستورالعمل بازرسی حرارتی ارائه خدمات در زمینه فروش تجهیزات اروپایی و امریکایی ارائه خدمات در زمینه ساخت تجهیزات جانبی بازرسی حرارتی.