اندازه‌گیری و تحلیل تنش‌های پسماند

 
 

مشخصات فنی

این محصول ساخت پژوهشگران این مرکز بوده و موفق به کسب امتیاز TRL 8 از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری گردیده است. لازم به ذکر است محصول ارائه شده کلیه الزامات استاندارد ASTM E837 را پاس کرده و تست و کالیبراسیون آن مطابق با این استاندارد با موفقیت انجام شده است و این قابلیت را دارد تا طبق دستورالعمل استاندارد تنش‌های باقیمانده را با دقت %5± اندازه‌گیری نماید. قابلیت هم‌محور کردن ابزار و روزت با دقت 0/05میلی‌متر برای یکنواخت بودن فاصله روزت از مرکز حفره، قابلیت نصب بر روی سطوح با شکل نامنظم (سطوح با شیب دلخواه در هر جهت تا 30 درجه) جهت فراهم نمودن امکان نصب دستگاه و ایجاد سوراخ کاملاً عمود بر سطح در هر هندسه‌ای از قطعه کار، مکانیسم کنترل مقدار پیشروی با قابلیت کنترل عمق سوراخ‌کاری با دقت 0/05میلی‌متر از دیگر مشخصات این محصول می‌باشد.

ارائه خدمات اندازه‌گیری

این مجموعه تاکنون در پروژه‌های صنعتی و تحقیقاتی متعددی به کار گرفته شده است. در شکل مقابل به‌کارگیری دستگاه ساخته شده در فرایند اندازه‌گیری تنش‌های باقیمانده بر روی بدنه ژنراتور ساخت شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا(پارس) نشان داده شده است که نتایج حاصله مورد تأیید کارشناسان آن شرکت قرار گرفت.

فروش محصول

این دستگاه تأییدیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری را اخذ کرده و رتبه 8 از سطح آمادگی فناوری را به تأیید این وزارت دارد. این مرکز قادر به ساخت دستگاه اندازه‌گیری تنش‌های پسماند به روش کرنش‌سنجی سوراخ مطابق با درخواست مشتری می‌باشد.

اطلاعات تماس

جهت هرگونه مشاوره در خصوص انجام آزمایش، انجام پروژه‌های تحقیقاتی، خرید و خدمات پس از فروش محصول می‌توانید از طریق زیر با کارشناسان مرکز تماس برقرار نمایید. تلفن همراه : 6976265-0912 پست الكترونيك: m_farhang@ut.ac.ir